Tło 1 Tło 2 Tło 3 Tło 4 Tło 5

Anatomia funkcjonalna i fizjologia wysiłku

Aktualnie to szkolenie nie posiada żadnych terminów.

Opis:

Ze względu na rosnącą świadomość własnego ciała osób trenujących, kompetencje instruktorów powinny być stale podnoszone nie tylko pod kątem techniki wykonywania ćwiczeń, ale i znajomości anatomii funkcjonalnej, która jest niezbędna do zrozumienia funkcjonowania ciała. Jednym z najistotniejszych elementów profesji instruktora jest praca z ludzkim ciałem. Nasi podopieczni po zajęciach fitness powinni czuć się lepiej i sprawniej. Praktyczne poznanie ciała ludzkiego umożliwi zapewnienie naszym podopiecznym uzyskanie pożądanych efektów ćwiczeń. Znajomość anatomii jest bazą w pozbywaniu się ograniczeń ruchowych. Szkolenie skierowane jest również dla osób trenujących, zarówno amatorsko jak i zawodowo. Osoby aktywne fizycznie, poznając swoje ciało, będą mogły lepiej dobrać ćwiczenia wspomagające słabsze partie mięśniowe, lepiej zdiagnozować niektóre problemy w swoim aparacie ruchu, oraz przełożyć to na efektywność treningów.

W IFAA stawiamy na praktykę i takie też będzie to szkolenie. Podczas szkolenia kursanci nauczą się lokalizacji danych mięśni i funkcji, oraz poznają najczęściej spotykane dysfunkcje mięśniowe występujące podczas zajęć fitness i sposoby na radzenie sobie z nimi.

Kurs podstawowy Anatomia jest elementem składowym szkolenia: IFAA Instruktor Zajęć Grupowych Fitness i stanowi punkt wyjścia do dalszych szkoleń specjalistycznych. Ukończenie tego szkolenia jest także wymagane do rozpoczęcia cyklu szkoleń Pilates, Wzmacnianie i różne formy wzmacniające.

Cel:
Uczestnicy otrzymują podstawowe wiadomości z zakresu anatomii, uzyskując teoretyczne podstawy do udziału w szkoleniach uzupełniających.

Wymagania:

Zainteresowanie zagadnieniami anatomii człowieka i fizjologii wysiłku fizycznego

Zagadnienia:
• układ krążeniowy i trening wytrzymałości
• anatomia funkcjonalna
• mięśnie i ich funkcje
• stawy i kości
• pozyskiwanie energii do pracy mięśni
• przemiana materii.

Szkoleniowcy:  Mateusz Chełstowski, Mateusz Dyszczyk, Zuzanna Tomczak
Czas trwania: 2 dni

Opłata: 420 zł

Przy wpłacie na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia przysługuje 10 % zniżki

 

W skrócie o nas

Czytaj więcej

Formularz logowania

×

Przypomnij hasło

Wyślij Przejdź do logowania
×

Formularz rejestracji

×

Informacja

Zakładka aktualnie w budowie.

×

Wyniki wyszukiwania

×

Zapis do szkolenia bez rejestracji

×

Zapis do szkolenia bez rejestracji

×