Tło 1 Tło 2 Tło 3 Tło 4 Tło 5

Stretching – rodzic z dzieckiem

Aktualnie to szkolenie nie posiada żadnych terminów.

Opis:
Zapewne każdy wie, że sprawność fizyczna jest bardzo ważnym aspektem w życiu człowieka.
 A kiedy zadbamy o to od najmłodszych lat, tym łatwiej będzie nam w przyszłości i tym zdrowsi będziemy. Możemy też znacznie ograniczyć dzięki temu m.in. dolegliwości bólowe.
Niestety już u coraz młodszych dzieci obserwuje się brak wystarczającej mobilności w ciele, przykurcze, ograniczone zakresy ruchowe, co często skutkuje nabywaniem nieprawidłowych wzorców ruchowych, spiętymi mięśniami, bólem, przeciążeniami, dysbalansem mięśniowym, który w tak młodym wieku może szczególnie negatywnie wpływać na poprawny rozwój tkanki mięśniowej i powięziowej, a także kształtowanie się ciała (tkanki kostnej) podczas jego wzrostu. Powoduje to także zwiększenie podatności na urazy i zaburza stabilność tułowia.

Im większe ograniczenia, przykurcze w ciele, tym wszelka aktywność ruchowa jest dla nas trudniejsza, a dalej przekłada się to na niechęć do ruchu, co powoduje coraz większe ograniczenia w ciele oraz otyłość i kółko się zamyka.
Odpowiednio elastyczne i długie mięśnie, to nie tylko sprawne i silne ciało, stretching również w wielu przypadkach zapobiega kontuzjom.

Cel:
Warsztaty “Stretching rodzic z dzieckiem”, mają na celu pokazać jak możemy ćwiczyć z naszymi pociechami i jak dbać o ich sprawność poprzez zabawę. Dzięki temu uczymy dzieci aktywnie spędzać czas, pokazujemy, że ruch jest ważny i potrzebny każdemu, a ponadto wzmacniamy więzy z dzieckiem, spędzając z nim czas.
Lepiej przeciwdziałać, niż leczyć, dlatego zadbaj o sprawność swojego dziecka od najmłodszych lat. My pokażemy Ci jak.
Warsztaty przeznaczone dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat, które są aktywne sportowo, ale również dla tych, które tej aktywności nie mają zbyt wiele. A także dla nauczycieli oraz wychowawców grup przedszkolnych i szkolnych oraz wszystkich pracujących z dziećmi.

Zagadnienia:

  • Przykładowe formy rozgrzewki.
  • Stretching przez zabawę.
  • Stretching przy biurku.
  • Rutynowe zestawy ćwiczeń do codziennego stosowania.

Szkoleniowiec: Oliwia Guilherme

Czas trwania: 1,5 h
Cena:120 zł.

Przy wpłacie na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia przysługuje 10 % zniżki

 

W skrócie o nas

Czytaj więcej

Formularz logowania

×

Przypomnij hasło

Wyślij Przejdź do logowania
×

Formularz rejestracji

×

Informacja

Zakładka aktualnie w budowie.

×

Wyniki wyszukiwania

×

Zapis do szkolenia bez rejestracji

×

Zapis do szkolenia bez rejestracji

×